Začátek letošního roku se nese a zřejmě ještě nějakou dobu ponese v duchu telefonů s procesorem Snapdragon 888. Mezi ně samozřejmě patří i herní telefony značek Black Shark, Red Magic a iQOO. Nesmíme ale zapomenout ani na průkopníka herních strojů, společnost Asus. Ta už nedávno nechala certifikovat na úřadu Tenaa svůj telefon Asus ROG Phone 5.

Zhruba po dvou týdnech máme ale na Tenaa další verzi telefonu Asus ROG Phone 5. Že jde skutečně o další verzi svědčí jednak kódové označení a jednak i design přístroje. První verze měla označení ASUS_I005DA, ovšem aktuálně certifikovaný model má označení ASUS_I005DB. Zároveň pokud bychom porovnali vzhled zadního panelu těchto dvou certifikovaných telefonů, jednoznačně vidíme rozdíl.

Model s označením ASUS_I005DB má jednoduchý vzhled zadního panelu. Zmizelo logo ROG s LED podsvícením a také další designové prvky, respektive jsou jiné a ne tak dominantní. Pryč je i nápis „Tencent Games“, který zdobí dříve certifikovanou verzi herního stroje.

V rámci celkového designu jsou ale telefony stejné a stejné by měly být i jejich parametry. Oba mají zakřivené hrany zadního panelu a stejný horizontálně uložený modul fotoaparátu. To by mohlo znamenat dvě věci. Nově certifikovaná verze by mohla být levnější, případně by mohlo jít o verzi, kterou uvidíme na globálních trzích. První verze by tak mohla být vyhrazena pro čínský trh.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.