Bájný telefon Xiaomi Mi Mix 4 je pro letošek oficiálně potvrzen samotným CEO společnosti. Sice nevíme, kdy by mohl být představen, ale i potvrzení, že to bude v tomto roce je fajn. Ještě před tím, než Lei Jun oznámil, že na tomto vlajkovém stroji pracují, se kolem něj hodně spekulovalo a tipaři nabízeli spoustu odhadu, jaké parametry by mohl nový Mix mít. Pravda je ta, že některé z nich spadaly do kategorie nerealizovatelných.

Ovšem s potvrzením existence Xiaomi Mi Mix 4 a při vědomí toho, na jakých technologiích už Xiaomi pracuje a které už má rámcově vyzkoušené, můžeme některé z nich považovat za reálné. Jednu takovou poměrně uvěřitelnou zprávu najdeme na čínské síti. Podle ní by měl mít nový Mi Mix 4 špičkový displej, bez jakýchkoli rámečků a výřezů nebo děr pro přední kameru. To by mohlo znamenat, že Xiaomi by zde poprvé použila technologii přední kamery pod obrazovkou. Na té, jak víme, už nějakou dobu pracuje. A pokud by ji použila, stala by se jedním z prvních výrobců, kteří tuto technologii komerčně produkují. Tedy ne úplně tím prvním, protože tím je společnost ZTE s jejich telefonem Axon 20.

I další poměrně reálné odhady tipařů se točí kolem displeje. Mohl by prý mít zakřivené všechny čtyři hrany pod úhlem 88 stupňů. Pro takovou obrazovku se také často používá výraz „vodopádová“. A i to je něco, co už Xiaomi vyzkoušela. Nedávno totiž představila koncept telefonu Xiaomi Siqu s takto zakřiveným displejem. Nutno dodat, že je to skutečně působivý design. Šlo ale jen o koncept, který nakonec nemusí být komerčně realizován. Ať už tedy chystaný Mi Mix využije jakékoli inovativní technologie, věříme, že se nám výrobce včas pochlubí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.