Před pár dny se konečně fanoušci značky Xiaomi dočkali i globální verze vlajkového modelu Mi 11. Sice se jim při pohledu na nastavené evropské ceny lehce protočily panenky, ale takový už je život. Skoro 50 % nárůst od původní čínské ceny je krutou realitou a musíme tak tento fakt přijmout. Každopádně jde o velmi povedený kousek s vynikající výbavou, která v mnoha ohledech útočí na (často ještě mnohem dražší) absolutní špičku. A podle všeho má i výbornou kvalitu zpracování, což jen dokázal oblíbený ničitel telefonů z JerryRigEverything.

YouTube kanál JerryRigEverything je už dlouhá léta známý likvidací veškerých novinek mobilního světa a je poměrně složité jim imponovat. Telefony od Xiaomi obvykle jejich destrukčním testům podléhají velmi záhy, ale to nebyl případ Mi 11. Ten si totiž od testerů vysloužil pochvalu za kvalitu zpracování a odolnost konstrukce. Tomu určitě pomáhá i pevný kovový rám telefonu, takže slavný „ohýbací“ test dopadl pro nové Xiaomi velmi dobře. Lehce to sice zaskřípalo, ale kousek vydržel. Ostatně podívejte se klidně na vše sami v kompletním videu níže.

Jedním z hlavních taháků Mi 11 je ale určitě velký 6.81-palcový AMOLED displej, na kterém se tvůrci vyřádili. A nezanedbali ani jeho odolnost, protože velmi slušně přežil i 20 sekund schůzky se zapalovačem. Zajímavostí je i v podstatě stejná úroveň odolnosti testovaného skla na přední i zadní straně. Tam jsou totiž použity rozdílné technologie a jak zbrusu nové sklo Gorilla Glass Victus, tak i Gorilla Glass 5 utrpěly škrábance až při stupni 6 Mohsovy stupnice tvrdosti.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.