Už v minulém měsíci se na síti začaly rozšiřovat zvěsti, že společnost Xiaomi připravuje telefon s čerstvě představeným procesorem Snapdragon 870. Zcela překvapivě se mluvilo i o tom, že tento model bude spadat do pomalu končící řady Mi 10. Mělo by v podstatě jít o verzi Xiaomi Mi 10, která ale kromě nového procesoru pozmění i svůj design.

Pro možné potvrzení existence telefonu Xiaomi Mi 10 s procesorem Snapdragon 870 nakoukneme na stránky Tenaa. Tam je totiž momentálně certifikován telefon s kódovým označením M2102J2SC. Telefon se stejným označením navíc prošel minulý týden i certifikací 3C a tipaři se shodují na tom, že jde skutečně o další přírůstek do řady Mi 10. Výpis 3C potvrdil u tohoto stroje podporu 5G sítí a také rychlé nabíjení s výkonem 33 W. Tenaa má ale zatím na svých stránkách jen snímky telefonu.

A právě díky tomu se dnes můžeme bavit pouze o vzhledu přístroje. Ten se totiž od designové linie řady Mi 10 poněkud liší. I když možná tak trochu připomíná model Mi 10 Ultra. Obrazovka je po hranách zakřivená a v jejím levém horním rohu je „díra“ pro přední kameru. Pravděpodobně jde o panel typu AMOLED s integrovaným snímačem otisků. Také zadní panel je po hranách zakřivený a v levém horním rohu je uložen vertikální modul fotoaparátu, který je poměrně velký. Tlačítko pro zapnutí/vypnutí a kolébka hlasitosti jsou na pravé hraně telefonu. Přestože Xiaomi o tomto telefonu zatím mlčí, tipaři odhadují jeho cenu, která by se údajně mohla točit kolem 540 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.