Už včera jsme měli možnost omrknout některé z parametrů chystaného telefonu Redmi K40. Jejich soupiska byla ale vydána na čínské síti, takže jsme k nim přistupovali s určitou obezřetností. Dnes ale zamíříme na stránky Tenaa, kde jsou k vidění fotky modelů Redmi K40 a K40 Pro a přidáme k nim i specifikace, které Tenaa zveřejnila.

Redmi K40 i Redmi K40 Pro mají velmi podobný vzhled s plochou obrazovkou, „dírou“ pro přední kameru a stejně designově řešeným hlavním fotoaparátem. A právě zadní kamera je asi nejvýraznějším designovým prvkem. V modulu jsou vertikálně uloženy dva velké senzory a horizontálně mezi nimi můžeme vidět okruží dvou menších snímačů. Napravo od senzorů je uložen LED blesk a zřejmě i laserové ostření.

Redmi K40

Tolik tedy ke vzhledu obou telefonů a teď ty slibované parametry. Telefony mají podle Tenaa shodné rozměry , stejné displeje i kapacity baterií. Konkrétní čísla jsou následující. Rozměr přístrojů je 163,7×76,4×7,8 mm, úhlopříčka obrazovky pak je 6,67 palce. Podle uniklých zvěstí by mělo jít o displej Samsung E4 AMOLED s rozlišením 2400×1080 pixelů a obnovovací frekvencí 120 Hz.

Baterie telefonů by měla mít kapacitu 4420 mAh. Podle certifikace 3C by měla podporovat rychlé nabíjení s výkonem 33 W. Co se týče procesoru, tak Redmi K40 Pro by měl dostat Snapdragon 888 a standardní Remi K40 by měl údajně mít Snapdragon 870. Tyto informace ale nejsou potvrzeny. Co ale potvrzeno je, je termín představení, který je stanoven na 25. února/februára.