Už nějakou dobu se mluví tom, že společnost Asus připravuje další generaci svého herního telefonu. Protože půjde o vlajkový stroj, bude jej pohánět letošní prémiový procesor Snapdragon 888. Název telefonu by měl být Asus ROG Phone 5, protože číslo 4 je pro Číňany číslem nešťastným. Telefon už má za sebou certifikaci Tenaa a nyní prošel také testy Geekbench. Jeho uvedení by proto mohlo být na spadnutí.

Testy Geekbench prošel Asus ROG Phone 5 s kódovým označením ASUS_I005DA. Z výpisu vidíme, že byl testován s procesorem, jehož označení je „lahaina“. A právě takové označení má Snapdragon 888. Čipset doplnilo masivních 16 GB operační paměti. Operačním systémem byl Android 11. Tato verze telefonu získala v Single-core testu 1131 bodů a ve více jádrovém testu pak 3729 bodů.

Z certifikačního výpisu Tenaa víme, že ROG Phone 5 bude mít 6,78 palcový OLED displej s vysokou obnovovací frekvencí 144 Hz. Vzhledem k rozměrům 172,834×77,252×10,29 mm to nebude zrovna drobek. I duální baterie bude mít velkou kapacitu 6000 mAh a bude podporovat rychlé nabíjení s výkonem 65 W. Hlavní fotoaparát bude trojitý a primární senzor by měl mít rozlišení 64 MPix. Spekuluje se i o malém sekundárním displeji na zadním panelu. K představení telefonu by mohlo dojít už v příštím měsíci.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.