Dnes nás čeká globální představení telefonu Xiaomi Mi 11. Je pravděpodobné, že do konce tohoto měsíce budou uvedeny i modely Xiaomi Mi 11 Pro a Mi 11 Pro Plus. Mezi těmito modely bude v rámci parametrů několik rozdílů. Jaké budou může naznačit specifikační list, který se objevil na síti. Samozřejmě jde o neoficiální informace, proto je potřeba brát je s rezervou.

Jak Xiaomi Mi 11 Pro, tak i verze Mi 11 Pro Plus budou mít stejný displej. Konkrétně jde o AMOLED panel s úhlopříčkou 6,81 palce, rozlišením QHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Vzorkovací frekvence bude 480 Hz. Stejný bude i použitý procesor a asi není třeba dodávat, že jím bude Snapdragon 888. Shodná by měla být i konfigurace pamětí a to 8/12 GB RAM a 256 GB interního úložiště. V obou případech se očekává i bezdrátové nabíjení s výkonem 67 W.

Hlavní rozdíly v parametrech ale najdeme u hlavního fotoaparátu. Model Mi 11 Pro by měl mít tři snímače a verze Mi 11 Pro Plus čtyři. Přesto bude u obou primární senzor stejný a bude to 50 MPix Sony IMX766, který bude širokoúhlý a bude podporovat OIS. Sekundární senzor by měl mít v obou případech 48 MPix a OIS. Rozdíl bude u optického zoomu. U Mi 11 Pro najdeme 6× zoom a u Mi 11 Pro Plus by zoom měl být pětinásobný. Třetí snímač by také měl mít 48 MPix v obou případech a také podporu 5× optického zoomu a 120× hybridního zoomu. Model Mi 11 Pro Plus bude mít navíc ještě čtvrtý snímač, který bude mít rozlišení 12 Mpix. Přední kamery Pro verze dostane 20 Mpix a u verze Pro Plus to bude 32 Mpix. Ovšem jak již bylo řečeno, nic z těchto specifikací není potvrzeno.