V prosinci/decembri loňského roku se poprvé začalo mluvit o telefonu Realme Race. Jde totiž o další přístroj, který bude osazen vlajkovým procesorem Snapdragon 888. Proto mu tipaři před konce roku věnovali pozornost. Na síť se dostaly jak renderované obrázky, tak i reálné fotky telefonu. Snímky přístroje a jeho designu se ale od sebe výrazně lišily, takže jsme je brali spíš jako orientační.

Nyní se dají o Realme Race první informace dohledat i na stránkách čínského certifikátora Tenaa. Tam je telefon zalistován s kódovým označením RMX2202 a k dispozici jsou zatím jen jeho fotky a něco málo parametrů. Nutno dodat, že v rámci vzhledu snímky na Tenaa vypadají zase jinak než ty, které jsme měli možnost vidět loni. Podle Tenaa bude mít Realme Race v levém horním rohu displeje „díru“ pro přední kameru. Tady asi budeme čínským certifikátorů věřit, protože předchozí uniklé snímky ukazovaly jen zadní panel.

A právě zadní panel, respektive jeho fotky z loňského prosince nekorespondují s tím, co je k vidění na Tenaa. Loni měl telefon na fotkách kruhový modul zadního fotoaparátu, ale na dnešních snímcích má klasický obdélníkový modul. Snímačů v modulu by mělo být více, zřejmě tři nebo i čtyři. Jeden z nich by mohl mít rozlišení 64 Mpix. Dále můžeme očekávat Snapdragon 888 s až 12 GB operační paměti a až 256 GB interního úložiště. Přístroj by měl běžet na systému Android 11 s nadstavbou Realme UI 2.0. Podle zástupců značky Realme by telefon mohl debutovat po 12. únoru/februári.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.