Také společnost OnePlus připravuje své vlajkové telefony pro letošní rok. Asi není třeba dodávat, že jde o řadu OnePlus 9, která kromě standardního modelu bude mít i verzi OnePlus 9 Pro. Ani na něj tipaři nezapomínají ve svých odhadech, takže například víme, že bude podporovat 45 W bezdrátové nabíjení. Proslýchalo se i cosi o tom, že jeho fotoaparát bude vybaven optikou Leica.

Vzápětí ale byla tato zvěst vyvrácena s tím, že exkluzivním partnerem firmy Leica je stále Huawei. Proto OnePlus údajně nemá šanci použít jejich optiku u svých telefonů. Ovšem podle posledních reálných fotek, na kterých by měl být model OnePlus 9 Pro to vypadá, že přece jen špičková optika u hlavního fotoaparátu bude. Partnerem OnePlus by se v tomto segmentu neměl stát nikdo menší než společnost Hasselblad, švédský výrobce profi středoformátových fotoaparátů.

Firma Hasselblad má ve výrobě špičkových fotoaparátů mnohaletou tradici, ať už jde o fotoaparáty pro vojenské letectvo, NASA a nebo i fotoaparáty pro civilní použití. Pro OnePlus a jejich fotoaparáty vlajkové řady OnePlus 9 by to mohlo znamenat poměrně razantní posun v kvalitě. To vlastně potvrdili i zástupci OnePlus, kteří prozradili, že letos chystají větší investice právě do foto výbavy. Fanoušci by se tak prý mohli těšit na to nejlepší v oblasti mobilních fotografií. Ze snímků hlavního fotoaparátu Pro verze je patrno, že v modulu budou uloženy čtyři snímače, LED blesk a laserové ostření. Zdá se však, že periskopový senzor chybí, protože všechny snímače jsou kruhové. Řada by měla být představena ještě v prvním čtvrtletí letošního roku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.