Kromě globální verze telefonu Xiaomi Mi 11 jsme se dnes na představovačce firmy dočkali i dalšího velmi zajímavého kousku. Do světa, potažmo přímo do Evropy, totiž míří i jeden velmi zajímavý model televize tohoto čínského výrobce a upřímně řečeno se nám začínají sbíhat sliny. Představená 75-palcová Xiaomi Mi TV Q1 má totiž parádní parametry, které navíc ještě podtrhává velmi příznivou cenovkou. Něco takového by si do obýváku asi milerád postavil skoro každý z nás. Tak se na ni pojďme podívat zblízka.

Xiaomi Mi TV Q1 je samozřejmě pokročilou chytrou televizí, ale nejdříve se zaměříme na panel samotný. Jde o 75-palcový panel s QLED podsvícením, 4K rozlišením a podporou technologií jako local dimming, HDR10+ nebo Dolby Vision. K tomu navíc třeba kontrast 10.000:1, 100 % pokrytí NTSC barev, případně 120 Hz obnovovací frekvence s MEMC nebo ALLM (Auto low latency mode), takže se hodí i pro hráče. Displej je navíc skoro bezrámečkový a nabídne pozorovací úhly 178°. Slušný oddíl.

 

K tomu ještě můžeme připočíst i výkonný procesor Mediatek MT9611, který v Android TV tímto modelem debutuje. Nezapomnělo se ani na pořádné audio vybavení, hned šestice reproduktorů má dohromady 30W výkonu a podporuje Dolby Audio nebo DTS-HD. Televize navíc slouží i jako centrála pro chytrou domácnost hned několika platforem a umí hlasové ovládání pomocí Google Assistant až do vzdálenosti 3 metrů. K tomu navíc dostanete is 360° Bluetooth ovládání pro kompletní pohodlí.

Do prodeje by se Xiaomi Mi TV Q1 měla dostat někdy v průběhu března a oficiální cena byla stanovena na 1299 euro. Pro ty nejrychlejší pak má být hned po vydání k dispozici early bird akce s mnohem zajímavější cenovkou 999 euro. To vůbec není špatná cena a my můžeme doufat, že dojde i přímo na náš trh. I když v dnešní době není extra problém si ji nechat dovézt třeba z Německa. Tak co na novou TV od Xiaomi říkáte ?