Domácí kreativní tvoření pomocí 3D tiskáren je bez diskuzí masivně na vzestupu a jedním z hlavních důvodů je určitě i cenová dostupnost velmi výkonných čínských modelů. Ceny neustále padají a v dnešní době tak není problém pořídit si velmi pokročilý model za zlomek ještě nedávné ceny. Dnes pro vás máme dalších několik parádních kousků ze zásob Aliexpressu a všechny jsou jako bonus navíc jednoduše dostupné přímo z českého skladu.

Osvědčená Creality Ender-3 je domácí  3D tiskárnou, která vám dorazí v rozebraném stavu a vy si ji tak musíte sami sestavit. Může však nabídnout velice slušné parametry například s hlavicí MK-10, přesností tisku ±0.1 mm, pracovní tiskovou plochou 220 x 220 x 250 mm a podporou celé řady 1.75 mm tiskových strun (tzv. filamentů).  Rychlé zahřívání na 110℃ v pouhých 5 minutách je také velmi pozitivním číslem pro nadšené modeláře a technologie navázání tisku při výpadku proudu velmi šikovným parametrem. A momentálně ji z českého skladu Aliexpressu koupíte jen za 167 dolarů.

Pro lehce náročnější tu máme další model v podobě Creality Ender-3 V2. Tato inovovaná verze klasického modelu se může pochlubit mnohem tišším provozem, mosaznou tryskou, novým systémem utahovaní a vyvažování desky nebo integrovaným úložištěm na nářadí. A kromě toho samozřejmě i barevným displejem, maximálními tiskovými rozměry 220x220x250 mm a pokročilými funkcemi. Jako DIY kit si ji pak samozřejmě i sami sestavíte. Doručení opět přímo z českého skladu pro každého a cena je stanovena na 259 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.