Před pár dny jsme se zmínili, že společnost Motorola pracuje na několika levných telefonech s podporou 5G sítí. Jedním z nich je model Motorola Ibiza. Podle testů na Geekbench by měl být osazen procesorem Snapdragon 480, který je jedním z nejlevnějších čipsetů s podporou 5G. A jak je známo, výborným odbytiště pro levné telefony je indický trh. Ale i tam je už konkurence v tomto segmentu poměrně vysoká. Xiaomi a Realme tam úspěšně prodávají své telefony střední třídy s nízkou cenou a podporou 5G.

Na Twitteru se objevila zpráva známého indického tipaře Mukula Sharmy, že by se právě na indickém trhu měl ještě v tomto měsíci začít prodávat telefon Motorola Ibiza. Samozřejmě toto není jeho prodejní název, takže se odhaduje, že by mohlo jít o model Moto G40. To ale není potvrzeno. Sharma na Twitteru také sdílí některé parametry, které by mohl chystaný telefon dostat.

Tipař vyloženě zmiňuje, že půjde o nízkonákladový telefon s podporou 5G. Měl by mít IPS LCD displej s obnovovací frekvencí 90 Hz. Rozlišení obrazovky a také  její velikost ale zůstává i nadále tajemstvím. Nicméně alespoň v případě rozlišení se tipaři shodují na HD+. Podle Geekbench by měl telefon běžet na systému Android 11 a procesor Snapdragon 480 by mělo doplnit 6 GB operační paměti. Očekává se i baterie s kapacitou 5000 mAh. O tom, jak vysoká, tedy v tomto případě spíš nízká, by mohla být cena tipaři zatím mlčí.