Telefony taiwanské značky ASUS řady ZenFone 6 a ZenFone 7 byly rozhodně unikátními modely na trhu, který je jinak zaplněn velmi zaměnitelnými kusy. Obě řady totiž měly motorizované výklopné moduly zadního fotoaparátu, takže fungovaly zároveň jako hlavní i selfie kamerky. Navíc šlo o poměrně slušně vybavené telefony za dobré ceny, takže prodejní čísla nebyla vůbec špatná. Zatím netušíme, zda ASUS plánuje zachovat otočný modul i u letošní vlajkové řady, ale zato se spekuluje o zbrusu nové velmi dobře vybavené „kapesní“ řadě ZenFone Mini.

Informace pochází ze serveru DigiTimes a konkrétně zmiňují chystanou řadu ASUS ZenFone Mini s menší úhlopříčkou displeje než je obvyklé. Konkrétní čísla nebyla zveřejněna, ale určitě by mělo jít o menší displej než má ZenFone 6 / ZenFone 6Z, tedy 6.4-palce. Dá se tak čekat odhadem něco mezi 5.5-palci a 6-palci. Kromě menšího displeje by telefony řady Mini měly dostat v podstatě i špičkové vybavení, protože se spekuluje o Snapdragonu 888, nebo minimálně Snapdragonu 870. Kromě toho také i solidní fotoaparáty a minimálně 30W nabíjení.

Datum vydání je zcela ve hvězdách, protože jsme od ASUSu ještě neslyšeli ani nic o představení klasických ZenFonů. Sedmá generace spatřila světlo světa loni v srpnu, ale to bylo hlavně kvůli zpoždění způsobenému pandemií. Herní model řady ROG je ale odhadován někdy v březnu, takže ZenFone 8 má poměrně velkou šanci na vydání v prvním pololetí. Mini varianta pak pravděpodobně někdy později, ale jistého není opravdu nic.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.