Společnost ZTE se poměrně rychle oklepala z amerických sankcí a snaží se opět dostat na výsluní. Vsází na inovativní řešení a jedním z nich byla i komerční výroba kamery pod displejem. Světově prvním telefonem, který se s touto technologií objevil na trhu, byl jejich Axon 20. Nutno dodat, že kupodivu není ani nějak přemrštěně drahý. Ovšem u jedno modelu s takto uloženou přední kamerou, zdá se, nezůstane. V přípravách je totiž model ZTE Axon 30 Pro.

Tipaři o přípravách tohoto telefonu už nějakou dobu dávají vědět s tím, že bude mít skvělou foto výbavu. Dokonce prý nejlepší, jaká je momentálně na trhu dostupná. Před pár dny tyto informace potvrdili i zástupci ZTE a dnes na Weibo oficiálně uvedli, že telefon ZTE Axon 30 Pro bude mít, stejně jako jeho loňský předchůdce, přední kameru pod displejem.

Zástupci ZTE sice poutavě na síti hovoří o fotoaparátech chystaného modelu Axon 30 Pro, ale k dalším parametrům se zatím nevyjádřili. Nicméně tipaři odhadují, že s takovými špičkovými fotoaparáty se telefonu jistě dostane i vlajkový procesor. Samozřejmě mluvíme o čipsetu Snapdragon 888. Pokud by to byla pravda, tak je Axon 30 Pro aspirantem na prvenství. Stal by se totiž první telefonem s kamerou pod displejem a vlajkovým Snapdragonem 888. Kdy ale bude telefon představen není známo. Výrobce se v konkretizaci termínu uvedení omezil pouze na rok 2021, takže by to mohlo být prakticky kdykoli.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.