Společnost ZTE se poměrně rychle oklepala z amerických sankcí a snaží se opět dostat na výsluní. Vsází na inovativní řešení a jedním z nich byla i komerční výroba kamery pod displejem. Světově prvním telefonem, který se s touto technologií objevil na trhu, byl jejich Axon 20. Nutno dodat, že kupodivu není ani nějak přemrštěně drahý. Ovšem u jedno modelu s takto uloženou přední kamerou, zdá se, nezůstane. V přípravách je totiž model ZTE Axon 30 Pro.

Tipaři o přípravách tohoto telefonu už nějakou dobu dávají vědět s tím, že bude mít skvělou foto výbavu. Dokonce prý nejlepší, jaká je momentálně na trhu dostupná. Před pár dny tyto informace potvrdili i zástupci ZTE a dnes na Weibo oficiálně uvedli, že telefon ZTE Axon 30 Pro bude mít, stejně jako jeho loňský předchůdce, přední kameru pod displejem.

Zástupci ZTE sice poutavě na síti hovoří o fotoaparátech chystaného modelu Axon 30 Pro, ale k dalším parametrům se zatím nevyjádřili. Nicméně tipaři odhadují, že s takovými špičkovými fotoaparáty se telefonu jistě dostane i vlajkový procesor. Samozřejmě mluvíme o čipsetu Snapdragon 888. Pokud by to byla pravda, tak je Axon 30 Pro aspirantem na prvenství. Stal by se totiž první telefonem s kamerou pod displejem a vlajkovým Snapdragonem 888. Kdy ale bude telefon představen není známo. Výrobce se v konkretizaci termínu uvedení omezil pouze na rok 2021, takže by to mohlo být prakticky kdykoli.