Společnost Motorola pro letošní rok chystá několik telefonů s podporou 5G sítí. Vše odstartoval poměrně nedávno vlajkový telefon Motorola Edge S s procesorem Snapdragon 870. Víme ale, že v přípravách by měly být i modely, které mají zatím jen kódová označení Nio, Capri a Ibiza. Všechny by údajně měly debutovat v prvním kvartálu letošního roku. U telefonu Nio se očekává, že jej bude pohánět procesor Snapdragon 865. V případě Motorola Ibiza dnes můžeme říct, že dostane Snapdragon 480, se kterým prošel testy Geekbench.

Telefon Motorola Ibiza byl testován s označením modelu XT2137-2. Běží na nejnovější verzi operačního systému Android 11, pohání jej osmi jádrový procesor společnosti Qualcomm s taktem 1,80 GHz a 6 GB operační paměti. A právě u procesoru se na chvíli zastavíme. Tipaři odhadují, že jde o Snapdragon 480, který je nejlevnějším čipsetem s podporou 5G sítí. Momentálně jej používají pouze telefony Vivo Y31s a Oppo A93 5G a oba patří mezi cenově dostupné stroje.

V testech Geekbench nasbíral model Motorola Ibiza s tímto procesorem 2466 bodů v Single-core testu. Ve více jádrovém testu pak dostal 6223 body. Skóre v obou případech je docela vysoké, ale je to možná dáno i tím, že testování proběhlo ve verzi Geekbench 4. Při otestování v Geekbench 5 by byly výsledky nižší. A je také pravdou, že jde o syntetické testy, které nemusí odrážet běžnou praxi. Co se dalších parametrů telefonu týče, musíme vzít za vděk tím, co odhadují tipaři. Telefon by podle nich měl mít displej s výřezem a rozlišením HD+. Dále pak baterii s kapacitou 5000 mAh a podporou 18 W nabíjení. Snad se ale brzy objeví nějaké info, které bude podrobnější.