Xiaomi nám prostřednictvím sociálních sítí na dnešek slibovali revoluční oznámení něčeho pořádně inovativního. A firma drží slib, protože na Weibo naservírovali fanouškům velmi zajímavý zbrusu nový koncept telefonu, nazvaného Xiaomi Siqu. Ten se může pochlubit úžasným „waterfall“ displejem zakřiveným na všech čtyřech stranách, který bere dech. Displej je tak kromě rohů roztažený opravdu všude a v podstatě efektivně likviduje rámečky. Inovace jako vyšitá a i když jde jen o koncept, tak rozhodně o koncept vysoce zajímavé.

Zakřivené displeje samozřejmě nejsou ničím novým a dokonce ani 88-stupňové zakřivení Xiaomi Siqu není premiérou. Podobně má totiž zakřivený displej třeba Huawei Mate 30 Pro, ale tam je zásadním rozdílem zakřivení jen na dvou stranách. Koncept od Xiaomi má zakřivené všechny čtyři strany a jde tak opravdu o futuristické řešení. To vyžaduje údajně 46 nových revolučních patentů a telefon má unibody konstrukci bez jakýchkoli portů, děr či tlačítek. Takže bude zmíněné revoluční patenty určitě potřebovat k vyřešení jejich náhrady.

Samozřejmě jde stále jen o koncept a může ho tak jednoduše potkat osud Mi MIX Alpha. Komerční dostupnost podobného modelu je tak spíše nepravděpodobná, i když možné je všechno. Ostatně šéf Xiaomi Lei Jun včera u fanoušků sondoval možnost produkce telefonu s cenou přesahující 1500 dolarů. I když pravděpodobně se ptal na nový Mi MIX než na tento koncept. Podobné řešení s extrémním zakřivením po všech stranách navíc automaticky vzbuzuje obavy o odolnost takového telefonu. Protože na první pohled by byl velmi náchylný k poškození. Uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.