Stejně jako loni, tak i letos bychom se měli dočkat odolného telefonu Samsung. Výrobce loni v lednu/januári představil robustní model Galaxy XCover Pro a letos se chystá na uvedení modelu Samsung Galaxy XCover 5. Ten by mohl být představen už docela brzy, protože byl otestován v Geekbench a nyní se na Twitteru objevily jeho hlavní specifikace.

Pár parametrů modelu Samsung Galaxy XCover 5 už známe z testovacího výpisu Geekbench. Víme, že bude podporovat „jen“ 4G sítě. Měl by být osazen procesorem Exynos 850 s 4 GB RAM a poběží na systému Android 11. K těmto údajům dnes můžeme doplnit to, co sdílí tipař Sudhanshu. Je to především 5,3 palcový displej s rozlišením 1600×900 pixelů. Typ čipsetu není specifikován, ale potvrzeny jsou 4 GB operační paměti a k tomu i 64 GB interního úložiště.

Přestože jde o robustní telefon, jeho akumulátor bude spíš takový hubeňour. Podle tipaře bude mít totiž kapacitu 3000 mAh a podporu nabíjení s výkonem 15 W. Ani foto výbava nebude nějak extrovní, ale to je naopak parametr, se kterým se u odolných telefonů tak trochu počítá. Přední kamera by měla mít jeden 5 Mpix snímač a podobně je na tom i hlavní fotoaparát. Jeho jeden snímač by měl dostat rozlišení 16 MPix. Mezi poslední specifikace patří USB-C port a také to, že telefon bude nabízen jen v černé barvě. Pokud bychom tedy měli srovnat loňský odolný model Galaxy XCover Pro a ten letošní, jdeme s celkovými parametry poněkud dolů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.