V tomto měsíci by měla být konečně představena i řada Redmi K40. Termín uvedení je naplánován na 25. února/februára a zástupci Redmi a také tipaři vypouštějí na sít informace o chystaných telefonech. Mezi zprávami o této řadě se objevila i ta, že v ní bude víc než jeden telefon poháněný procesorem Snapdragon 888. CEO Redmi také naznačil, že cena vlajkového modelu by měla začínat zhruba na 463 dolarech. Ví se i to, že nejvyšší verze v řadě bude mít 108 MPix snímač hlavního fotoaparátu.

Na téma telefonů, které bude obsahovat řada Redmi K40 se nyní na čínské síti vyjádřil i známý tipař Digital Chat Station. Ten tvrdí, že v řadě nebudou dva telefony, ale hned tři telefony, které budou osazeny procesory ze série Snapdragon 800. Nespecifikoval ale název třetího přístroje, a ani přesný typ čipsetu ze série SD800, který by měl tento telefon dostat.

Pokud bychom tyto informace měli shrnout a tak trochu si zaspekulovat, je možné, že v řadě bude standardní verze K40, verze K40 Pro a verze K40S. A tím dalším použitým procesorem by mohl být Snapdragon 870. Cena této verze telefonu by se mohla pohybovat kolem 310 dolarů. Každopádně už podle cen, o kterých se spekuluje můžeme odhadovat, že Redmi nasadí poměrně agresivní cenovou strategii. Ovšem do představení zbývá ještě poměrně dost času na to, aby tyto informace mohly být buď potvrzeny a nebo vyvráceny.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.