Komerční využívání 5G sítí je rok od roku masivnější. Samozřejmě největší pokrytí má Asie, ale ani v Evropě není výjimkou, že je plně pokryt celý jeden stát. Už v roce 2019 bylo takovou evropskou zemí Monako. K dalšímu rozšíření, výzkumu a vývoji by mělo přispět i další centrum, které se chystá otevřít společnost Qualcomm. Toto centrum bude vybudováno ve Francii.

Společnost Qualcomm o tomto svém kroku dává vědět v oficiálním oznámení. O plánech společnost v rámci vybudování centra pro vývoj a výzkum 5G sítí podrobně informuje generální ředitel Qualcomm Incorporated, pan Cristian Amon. Ke vzájemné shodě pro výstavbu vývojového centra došlo na jeho setkání s francouzskou ministerskou delegátkou pro průmysl, Agnès Pannier – Runacher.

Společnost Qualcomm má v rámci výzkumu a vývoje ve Francii již dlouholetou zkušenost díky své pobočce Qualcomm Communications SARL. Tři vývojová centra jsou už postavena v pařížském regionu a další nové centrum bude vybudováno v Lannionu v Bretani. Ve spolupráci s francouzskou vládou by se tak Lannion měl stát předním telekomunikačním uzlem se zaměřením na 5G sítě a jejich další vývoj. Zástupci společnosti Qualcomm očekávají, že toto nové centrum bude sloužit k posílení výzkumu a vývoje 5G v celé Evropě a pomůže Qualcommu zůstat na celosvětové špici technologických inovátorů. Francie má navíc už nyní vybudovanou silnou inženýrskou infrastrukturu, takže umístění vývojového centra do této země je nanejvýš příhodné.