Vstup do nižší střední třídy podnikla značka OnePlus vůbec poprvé v jejich historii v říjnu loňského roku. Využila k tomu novou řadu telefonů Nord a dvojice modelů Nord N10 5G a Nord N100 se stala nejlevnějšími kousky v jejich nabídce. Bohužel se však (nejen) podle mého názoru jednalo o zbytečně předražené telefony, které v podstatě neměly co nabídnout. Prodeje asi také nejsou zrovna zázračné a tak se není čemu divit, že OnePlus od příštího týdne plánují oba výše zmíněné telefony podstatně zlevnit.

One Plus Nord N10 5G a Nord N100 jsou momentálně na evropském trhu oficiálně prodávány za 349 euro, respektive 199 euro. Pokud jsou ale naše informace pravdivé, tak by firma s účinností od 8. února měla zlevnit oba kusy tahem pero o plných 50 euro. I tak stále nepůjde o žádnou velkou láci, ale vysoké ceny už alespoň nebudou tak bít do očí. Může se také jednat o nepřímé potvrzení spekulací, které hovoří o plánech na nový model Nord N1 5G, ale na to je podle mého ještě brzy. Výrobní cykly se sice zkracují, ale tohle by byl jeden skoro rekordně krátký.

Celou situací ale může ještě poměrně masivně zamíchat plánované představení nové vlajkové řady OnePlus 9, které se očekává v březnu. Kromě dvou hlavních verzi (OnePlus 9 a 9 Pro) se totiž spekuluje i o příchodu OnePlus 9 Lite nebo OnePlus 9E. Ten má mít údajně 90 Hz AMOLED displej a Snapdragon 865 či Snapdragon 870, takže by mohl konkurovat teoretickému nástupci hlavní linie Nord. A pokud bude cena nastavena slušně, tak bude ještě mnohem méně důvodů se poohlížet na slabší „Nordy“. Pro dokonání zmatení pojmů pak už jen zmíním i šuškandu o údajném Nord SE. Tak si vyberte…