Jen před pár dny proběhly internetem zprávy ze zasvěcených zdrojů, že by snad nová ohebná vlajková loď od Huawei mohla být představena ještě v únoru. Vůbec ty nejstarší odhady hovořily dokonce o lednovém termínu, ale po oficiální odložení jen málokdo předpokládal, že půjde vskutku jen o pouhý měsíc. To se ale dnes potvrdilo, protože příspěvek z oficiálního účtu Huawei na sociální síti Weibo hovoří naprosto jasnou řečí. Ohebný Huawe Mate X2 se tak opravdu poprvé představí světu už 22. února. Zájemci tak mají ještě pár dnů na naplánování bankovní loupeže nebo prodání ledviny.

A na světě už je také údajný v podstatě kompletní soupis těch hlavních specifikací. Podle něj by se vnitřní ohebný 120 Hz displej rozkládal až do úhlopříčky 8.01-palců s rozlišením 2480 x 2200 pixelů a v zavřeném stavu poslouží sekundární displej se 6,.45-palci a rozlišením 2700 x 1160 pixelů. Motorem telefonu bude samozřejmě procesor Kirin 9000 s pořádnou porcí pamětí a také grafikou Mali-G78MP24. Fotoaparát vypadá papírově také velmi solidně se čtyřmi senzory (50 Mpx + 16 Mpx + 12 Mpx + 8 Mpx) a má zahrnovat a periskopickou čočku s 10x hybridním optickým zoomem.

Huawei Mate X2 se dále bude moci pochlubit vestavěnou 4400 mAh kapacitou baterie se 66W nabíjením a známy jsou i jeho rozměry 161.8×145.8×8.2 mm. Tvůrci si také údajně nechali patentovat novou technologii otevírání a budeme tak velmi zvědavi, jak se poprali hlavně s odolností a robustností celého telefonu. Už předem se ale děsíme cenovky, která určitě opět přesáhne hranici 2000 dolarů a rozhodně tak nebude pro každého. Západním zákazníkům bude také určitě chybět podpora služeb Google, ale to je u modelů Huawei už dlouho smutný fakt.