I když momentálně většina velkých jmen mobilního průmyslu usilovně pracuje zejména na snaze o integraci fotoaparátu přímo do displeje, tak stranou nezůstávají ani jiné nápady. OPPO a sesterské Vivo patří k průkopníkům výsuvných „pop-up“ fotoaparátů v mobilních telefonech a měli jsme možnost od nich vidět celou řadu i velmi extravagantních designů. A dnes si můžeme udělat další čárku, protože byly zveřejněny informace o dalším jejich zajímavém patentu s výsuvným zrcadlovým fotoaparátem schopným fotit na obě strany.

Tento patent je poměrně vousatý, protože byl podán na Světovém úřadu duševního vlastnictví už v březnu 2020. Publikován byl ale až v říjnu a pro veřejnost ho objevili staří známí z LetsGoDigital. Patent na první pohled zaujme čistým designem přední i zadní strany telefonu, takže je jasné, že se potýkáme s neotřelým pokusem o výsuvný modul fotoaparátu. Ten totiž používá systém odrazu světla pomocí řezaného hranolu zrcadla a senzory samotné tak míří pouze vzhůru. Pouze zrcadlové hranoly se tak pohybují na výsuvném modulu a umožňují snímat obraz na obou stranách.

Vše by pak jednoduše ovládalo hardwarové tlačítko, které by přepínalo mezi nastavením pro použití jako selfie a „hlavního“ fotoaparátu. Jde rozhodně o velmi zajímavé řešení, které by teoreticky mělo celou řadu výhod. Použití jednoho systému pro veškeré foto potřeby telefonu a také full-screen design se vším všudy. A bez nutnosti vylaďování senzorů integrovaných přímo pod displej, se kterými jsou zatím jen problémy. Samozřejmě jako vždy jde jen o patent OPPO, který asi nikdy reálně nespatří světlo světa, ale jako inspirace do budoucna rozhodně nevypadá špatně.