Společnost MediaTek poměrně nedávno představila nový procesor Dimensity 1100. Bylo tedy jen otázkou času, kdy jej některý z výrobců zapracuje do svého nového telefonu. První zvěsti, že by to mohlo být Vivo se objevily před pár dny, kdy byl do databáze Google Play Console zapsán telefon s kódovým označením Vivo V2072A. Tipaři ale v té době nebyli schopni odhadnout jeho obchodní název. Nyní se zdá, že by mohlo jít o model Vivo S9.

Právě o tomto telefonu se zmiňují čínští tipaři s tím, že bude představen 6. března/marca. Na Weibo se navíc dá dohledat i obrázek Vivo S9, který svým designem velmi nápadně připomíná tajemný telefon z Google Play Console. Má totiž stejný široký výřez nad displejem. Tipař k obrázku a termínu představení přidal i několik informací o možných parametrech.

Telefon by měl mít 6,4 palcovou obrazovku, její rozlišení by mělo být 2400×1080 pixelů.. Ve výřezu bude uložena přední duální kamera s rozlišením 44 MPix a širokoúhlým objektivem pro skupinová selfie. Pokud se tipař nemýlí, mohl by být tento telefon zaměřen právě na selfie focení, podobně jako model Vivo S7. Parametry zadního fotoaparátu zůstávají zatím v utajení. Stejně tak není nic známo ani o dalších parametrech. Tedy kromě zmíněného procesoru Dimensity 1100, který by údajně mělo doplnit až 12 GB operační paměti a systém Android 11 s nadstavbou Origin OS. Tak to alespoň bylo uvedeno u modelu Vivo V2072A na Google Play Console.