Značka Poco je od ledna/januára loňského roku nezávislá a jako svůj první telefon představila model Poco X2. Po velkolepém úspěchu telefonu Pocophone F1 to bylo sice trochu zklamání, ale právě tento telefon odstartoval vyšší produkci a nabídku další přístrojů. Pokud bychom se zaměřili konkrétně na produktovou řadu X, v září/septembri se na scéně objevily modely Poco X3 a X3 NFC. Zvláště verze X3 NFC si získala slušnou popularitu. I na evropském trhu se výborně prodává a zaujala svým velmi dobrým poměrem cena/výkon. Nyní se připravuje další telefon této řady, Poco X3 Pro.

Pokud vám název telefonu Poco X3 Pro nic neříká, vězte, že v tom nejste sami. Informace o něm se objevila až nyní s tím, že telefon prošel certifikací FCC. Je sice pravda, že před pár dny youtuber Mukul Sharma naznačoval, že se připravuje telefon, který bude na pomezí řad Poco X a Poco F. Ovšem konkrétní název přístroje neuvedl.

Proto tipaři odhadují, že tímto telefonem bude právě Poco X3 Pro. Kromě certifikace FCC, kde má přístroj kódové označení M2102J20SG, prošel telefon s tímto označením i certifikacemi IMDA, EEC a TÜV Rheinland. Z výpisů se toho ale o parametrech moc vyčíst nedá. Snad jen to, že telefon bude podporovat 4G sítě, dvoupásmovou Wi-Fi, Bluetooth, NFC a nadstavbu MIUI 12. Vzhledem k certifikacím je pravděpodobné, že by představení mohlo proběhnout už brzy. Proto také předpokládáme, že se o parametrech tohoto telefonu už brzy dozvíme něco víc.