Asi nikdo nepochybuje o tom, že se také společnost Oppo zapojí do honby za vlajkovým telefonem s procesorem Snapdragon 888. Bude jím model Oppo Find X3 Pro a podle dostupných informací by mohl být představen během příštího měsíce. Parťáka na představovačce mu bude dělat standardní verze Find X3, ale o Pro verzi se přece jen víc mluví. Půjde totiž o skutečně prémiovou záležitost se zajímavými parametry a designem.

K dnešnímu dni víme, že telefon Oppo Find X3 Pro má za sebou několik certifikací. Víme třeba i to, že v testech Antutu získal velmi vysoké skóre. Na přetřes už přišel i poněkud atypický vzhled hlavního fotoaparátu. Nyní se můžeme podívat na některé z parametrů, které se objevily na cloudové srovnávací platformě. Telefon má sice ve výpisech kódové označen PEEM00, ale podle všeho jde skutečně o model Find X3 Pro.

Screenshoty potvrdily procesor Snapdragon 888, který byl v tomto případě testů doplněn 12 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. Telefon běžel na systému Android 11 s nadstavbou Color OS 11.2. Dodejme ještě, že byla testována globální verze přístroje. OLED displej má 6,7 palce a rozlišení 3216×1440 pixelů. Adaptivní obnovovací frekvence se pohybuje od 10 Hz do 120 Hz. Hlavní fotoaparát má čtyři senzory. U jednoho je uvedeno rozlišení 16 MPix, ale půjde zřejmě o rozlišení po binování. Součásti fotoaparátu je i „mikroskopický“ senzor s 25× makro zoomem. Rozlišení dalších senzoru není uvedeno, ale počítá se s 50 MPix snímačem Sony IMX766.