Létání s drony se nám jako hobby záliba v poslední době opravdu zvrhlo a jeho popularita trhá rekordy. V rozmachu ji nezastavila ani nová nařízení, vyžadující registraci zařízení a projití (velmi jednoduchých) testem znalostí. Za vším stoji, ostatně jako vždy, masivní pokles cen zajímavých kousků, které jsou k mání opravdu za hubičku. Pořídit si dnes slušný dron pro začátečníka je otázka klidně i několika stovek, o čemž vás dnes opět přesvědčí třeba akční nabídka modelu CSJ S171 z e-shopu Tomtop.

Dron CSJ S171 je sice označován v obchodě jako „pro děti“, ale troufám si říct, že jím nepohrdne ani drtivá většina dospělých. Jde o malý skládací dron doslova do dlaně, který není problém kamkoli vzít. Navzdory extrémně nízké ceně má více než solidní parametry včetně 4K kamery (existuje i 1080p verze) se stabilizací, podpory gest, automatické udržování hladiny letu, headless mód, start i přistání jedním tlačítkem a spoustu dalšího. Doba letu je na jedno nabití baterie zhruba kolem 10 minut a dosah dálkového ovládání by měl být až 100 metrů. To nezní špatně, že ?

Obsah balení je navíc velmi bohaté a kromě létavce samotného zahrnuje i dálkové ovládání, několik náhradních součástek nebo i brašnu na přenášení. To vše momentálně za cenu pouhých 28.89 euro, navíc s bezcelní dopravou z čínského skladu. Poměr cena / výkon je tak u tohoto kousku opravdu na výši, takže by se mohl mnohým rozhodně líbit.