Loňská vlajková řada Xiaomi Mi 10 obsahovala několik modelů včetně toho nejvyššího s označením Mi 10 Ultra. Tento telefon byl vybaven super rychlým kabelovým nabíjením s výkonem 120 W a bezdrátovým 50 W nabíjením. Nyní se spekuluje o tom, že i letos se připravuje podobný prémiový telefon. Ten by měl dostat název Xiaomi Mi 11 Ultra a nebo Mi 11 Pro Plus. Poprvé jsme se o něm zmínili právě v souvislosti s 67 W bezdrátovým nabíjením.

Je sice pravdou, že zatím pořádně neznáme ani parametry modelu Mi 11 Pro a model Xiaomi Mi 11 Ultra také není oficiálně potvrzen. Ale čínští tipaři v tom mají poměrně jasno. Nám dobře známý tipař Digital Chat Station na Weibo tvrdí, že Xiaomi připravuje ještě vyšší model než Mi 11 Pro, ale není si zcela jistý, zda jeho obchodní název bude Mi 11 Ultra. Odhaduje ale některé z jeho parametrů.

V podstatě potvrdil předchozí spekulace o 67 W bezdrátovém nabíjení. Mluví i o větší kapacitě baterie, ale přesně nespecifikuje jak vysoká by měla být. Prototyp telefonu má podle tipaře 2K zakřivený displej s „dírou“ pro přední kameru. Obnovovací frekvence obrazovky by údajně měla být 120 Hz. Samozřejmě nikdo nepochybuje o tom, že tento prémiový model dostane také procesor Snapdragon 888. Dále se očekává, že podobně jako u loňského Mi 10 Ultra bude u letošní nejvyšší verze řady Mi 11 výtečná foto výbava. Ovšem nic z výše uvedeného zatím není potvrzeno, takže musíme tyto informace brát s rezervou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.