Netrpělivě očekávaná globální verze Xiaomi Mi 11 by měla být představena už za týden (tedy 8. února) a fanoušci se tak už začali těšit. Ti nejoptimističtější dokonce očekávají, že by spolu s globální verzí základního modelu mohla rovnou dorazit i varianta Mi 11 Pro a levnější Mi 11 Lite. Ty ale ještě nebyly ani pořádně oficiálně potvrzeny, takže se v jejich případě tipuje spíše pozdější uvedení na trh. Ale už se aspoň začínají protrhávat ledy a dostáváme další reálné informace z poměrně důvěryhodných zdrojů.

Dnes si tak můžeme vzít lehce na paškál Mi 11 Lite, protože čínské zdroje potvrzují design telefonu, který se před časem mihnul u kolegů z The Pixel. Stále se nejedná o nic oficiálního, takže pořád brát s rezervou. Pokud by ale šlo o reálný vzhled novinky, tak je na první pohled jasné, že si hodně bere inspiraci ze základního modelu. Také má „průstřel“ displeje pro selfie kamerku v levém horním rohu a na zadní straně podobně vypadající modul zadního fotoaparátu. Samozřejmě s mnohem menšími třemi senzory a zdroje zmiňují, že by měla být zachována periskopická kamerka z čínské Mi 10 Youth s 5x zoomem.

 

Změna je podle původních očekávání i v použitém procesoru, protože údajně nedostaneme Snapdragon 732G, ale mnohem výkonnější Snapdragon 775G. To je jistě pozitivní, protože novinka od Qualcommu rozhodně nepatří mezi dýchavičné a prototypy dosahovaly zhruba 530.000 bodů v Antutu. Což je vcelku razantní skok oproti Snapdragonu 765G s něco málo přes 300.000 bodů.

Jak už jsme zmínili na začátku, tak je lepší asi Mi 10 Lite raději ještě nečekat příští týden. Zákulisní informátoři jsou přesvědčeni o globálním startu telefonu někdy v průběhu března. Měl by dorazit ve třech paměťových variantách (6GB+64GB, 6GB+128GB a 8GB+128GB) a černé, modré a růžové barvě. Cena by se pak měla pohybovat zhruba kolem 350 dolarů.