Tak jsme se dnes dočkali i žhavých novinek ohledně představení nového ohebného telefonu od Huawei. Oficiálně sice nebyl potvrzen jeho název, ale všeobecně se předpokládá, že půjde klasicky o Huawei Mate X2. Telefon už dříve prošel certifikacemi čínských ministerstev a agentury 3C, takže se už čekalo, kdy se poprvé vynoří. A podle dobře informovaného čínského bloggera na sociální síti Weibo by k tomu mělo dojít někdy koncem února, i když konkrétní datum ještě stále nemá k dispozici.

A ustálily se už i spekulace o jeho výbavě, takže si je můžeme hezky sesumírovat. Huawei Mate X2 by měl údajně mít rozměry 161.8×145.8×8.2 mm, přičemž v rozloženém stavu má displej mít 8.01-palce s rozlišením 2480×220 pixelů. V zavřeném pak jen 6.4-palce a za zmínku určitě stojí i podpora 120 Hz obnovovací frekvence. Procesorem má být bez velkých překvapení Kirin 9000 a hovoří se o 4400 mAh kapacitě vestavěné baterie a podpoře 66W rychlo-nabíjení. Systémem pak teoreticky EMUI 11 založené na Androidu 11, samozřejmě bez podpory služeb Google.

Zajímavostí je použití krycího skla CPI (neboli bezbarvého polyamidu), namísto UTG (ultra-tenké sklo). Jedním z důvodů je hlavně menší náročnost na masovou výrobu a lepší ohebnost, proto se jak Huawei, tak i Samsung přiklání k tomuto řešení. Tloušťka ochranné vrstvy je navíc jen 220µm oproti 250-270µm u UTG. Na druhou stranu má ale horší odolnost, nižší průhlednost při ohnutí a nevyhnutelně také „plastový“ vzhled. Určitě ale levnější náklady, takže je volba výrobců naprosto jasná.