Také výrobci herních telefonů pružně reagují na nástup nového vlajkového procesoru Snapdragon 888. Kromě herního modelu Asus ROG Phone bude novým vlajkovým čipsetem vybaven i další herní stroj, a to Black Shark 4. To samozřejmě není žádná velká novinka, protože telefon byl již s tímto čipsetem nedávno otestován na benchmarkové platformě Geekbench a jeho výsledky jsou opravdu vynikající. Jde dokonce o nejvyšší dosud zaznamenané skóre.

Dnes se ale můžeme podívat i na některé další parametry herního telefonu Black Shark 4. Ty se objevily v certifikačním výpisu Tenaa. Kromě zmíněného procesoru Snapdragon 888 je také potvrzena 4500 mAh baterie se super rychlým 120 W nabíjením. Dále můžeme zjistit, že telefon bude mít OLED displej s úhlopříčkou 6,67 palce. Rozlišení obrazovky by mělo být 2400×1080 pixelů. Očekává se i vysoká obnovovací frekvence.

Rozměry telefonu budou 163,83×76,35×10,3 mm. A samozřejmě operačním systémem bude Android 11 s nadstavbou Joy UI. Doplňme ještě také údaj z Google Play Console. Podle této databáze by měla mít operační paměť velikost 8 GB. Je ale velmi pravděpodobné, že bude existovat více paměťových verzí jak v rámci RAM, tak i v rámci interního úložiště. Specifikace tedy budou zajímavé, ale konkurence v segmentu herní strojů je neúprosná. Takže podobně na tom jistě budou i hlavní rivalové Black Shark. Možná pak bude rozhodující, jak který výrobce nastaví cenu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.