Žijeme v moderní technologické době, kdy se víra v nadpřirozeno pomalu stěhuje opravdu jen do odpovídajících žánrů. Tedy alespoň se tak zdá, protože někdy i velké světové značky propadnou pověrčivosti v plné parádě. Jedním z posledních příkladů se možná stane samotné jablečné impérium Apple, kde podle dostupných zdrojů vážně uvažují i přeskočení řady iPhone 13. Třináctka je v západním světě jak známo pokládána za nešťastnou, i když se většinou ohledně toho nikdo moc nezalamuje. Že by přece jen ovocnáři byli pověrčiví ?

Pověrčivost samotná není opravdu ani u technologických gigantů ničím novým. Stačí si jen vzpomenout na kompletně přeskočenou řady OnePlus 4. V Číně a několika dalších východoasijských zemích je totiž hluboce zakořeněna tetrafobie, tedy strach z čísla čtyři. To se totiž v čínštině vyslovuje velmi podobně jako „smrt“ a problém je tak na světě. V celé společnosti je vše dovedeno natolik do extrému, že hotely třeba vůbec nevedou čtvrté patro. Na druhou stranu jsou k mání i některé velmi šťastná čísla, což ukazuje třeba účelové označení současného špičkového Snapdragonu 888.

Od amerických technokratických oligarchů by člověk ale přece jen čekal něco trochu jiného. Ale některé zdroje seriózně uvádějí, že Tim Cook a spol. opravdu vážně přemýšlí o vynechání názvu iPhone 13. Pokračovatel rodu by se tak mohl údajně nazývat iPhone 12s, což by byl návrat k „s“ značení, opuštěnému v roce 2017. Vše je ještě mnohem podivnější při pohledu na nedávno představený procesor Bionic A13, kde třináctka nijak nevadila. Může se tak jednat jen o divokou spekulaci, ale člověk nikdy neví…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.