Nová generace herních telefonů už se nám blíží mílovými kroky a všichni obvyklí velcí hráči už se pomalu chystají na trh. Dokonce i ASUS s novým modelem ROG Phone, který by měl dorazit mnohem dříve, než předchozí generace v minulých letech. Konkurence v podobě novinek od Red Magic nebo Black Shark totiž chystá své modely už velmi brzy, takže ASUS musí také jednat. A nakonec se potvrdilo, že firma opravdu přeskočí v Číně nešťastné číslo „4“ a telefone se tak bude jmenovat ASUS ROG Phone 5.

Čerstvě o tomto kousku máme i nějaké podrobnější informace, protože už prošel čínskou certifikací TENAA. To je jen další důkaz, že je oficiální představení už na spadnutí. Podle údajů z certifikace by měl ASUS ROG Phone 5 být pořádný „macek“ s rozměry 172.834 x 77.252 x 10.29 mm (minulý ROG Phone 3 měl tloušťku 9.85 mm). To ale umožňuje osadit jej solidní 6000 mAh kapacitou baterie s údajnou podporou 65W nabíjení a potvrzen byl také i procesor Snapdragon 888, případně trojitý zadní fotoaparát se 64 Mpx hlavním senzorem.

K zahození samozřejmě nebude ani displej, protože 6,78-palcový OLED má mít obnovovací frekvenci 144 Hz a s největší pravděpodobností i na hry ideální FHD+ rozlišení. Velmi zajímavý designový prvek ale odhaluje snímek zadní strany telefonu. Na něm to totiž vypadá na sekundární LED Dot-Matrix displej na zádech, podobný jako ASUS použil třeba na víku notebooků řady ROG Zephyrus G14. Ten by kromě stylových obrázků měl být schopen zobrazit také notifikace a základní info a to vše s minimálními nároky na spotřebu. Tak uvidíme, jak bude toto zajímavě řešení u ASUS ROG Phone 5 reálně vypadat.