Přestože se Xiaomi připravuje na globální představení svého vlajkového modelu Mi 11, tým jejich vývojářů nezahálí. Průběžně s vydáváním nový telefonů připravují i takové, které se možná do výroby nikdy nedostanou. Není ale od věci si je nechat patentovat.

Další patent společnosti Xiaomi byl podán a nutno dodat, že možná bude patřit k těm, které se nedočkají komerční výroby. Ale kdo ví. Informaci o něm najdeme jako vždy na stránkách 91Mobiles a z patentových nákresů na nás dýchnou časy, kdy se někteří výrobci snažili na trhu prosadit modulární telefony. Za všechny jmenujme například projekt Ara společnosti Google. Nápad to rozhodně nebyl špatný, ale zůstal jen ve fázi konceptu.

Čerstvý patent Xiaomi naznačuje, že modulární telefony by ještě nemusely být mrtvou záležitostí. Patentovali totiž telefon s odnímatelnou zadní kamerou. Modul hlavního fotoaparátu by po vyjmutí měl dát použít také jako přední kamera a díky tomu by mohl být displej bez jakýchkoli výřezů nebo „děr“. Podle patentových nákresů by v modulu kamery mohlo být uloženo více snímačů. Po vyjmutí by bylo možno modul připojit pomocí několika pinů nebo magnetů na hranu telefonu a použít jej jako přední kameru. Jak přesně by vše mělo fungovat ale z nákresů zřejmé není. Je však jasné, že modul by mohl mít jak oválný tvar, tak i kruhový. Je to sice zajímavý nápad, ale je otázkou, jak dalece je praktický.