Společnost Huami asi není třeba nějak speciálně představovat, protože všichni naši pravidelní čtenáři jistě vědí, že stojí za výrobou hodinek Amazfit. V jejich produkci je tato značka velmi plodná a každým rokem nám jim naservíruje hned několik. Letos bychom se kromě jiného měli dočkat například modelů Amazfit T-Rex Pro a nebo modelu Amazfit GTR 2 eSIM.

Málo se však ví, že Huami vyrábí i čipsety pro své chytré hodinky. Letos bychom se, podle stránek Appuals,měli dočkat jeho třetí generace. Svůj první procesor představila společnost Huami v roce 2018 a jeho název byl Huangshan 1. Už v té době čipset podporoval AI. V pořadí druhý čipset přišel na svět v roce 2020 a výrobce jej používá ve valné většině svých produktů. Čipová sada má architekturu založenou na otevřené instrukční sadě RISC-V. Dále obsahuje C2 koprocesor a nezávislou NPU.

Vzhledem k tomu, že aktuálně používaný procesor Huangshan 2 má velmi slušné parametry a díky nezávislé jednotce NPU podporuje AI učení můžeme očekávat, že třetí generace procesoru na tom bude stejně, nebo spíš ještě lépe. Vylepšena by měla být zejména jednotka NPU a instrukční sada RISC-V. Podle CEO Huami, pana Huanga Wanga, by nový čipset měl dále snížit celkové náklady na výrobu konečných komerčně použitých nositelností. Nový procesor by také měl plně nahradit Huangshan 2 z loňského roku. Přesný obchodní název nového čipsetu a jeho termín představení není zatím potvrzen.