Příchod nového vlajkového procesoru Snapdragon 888 odstartoval závod v představování vlajkových telefonů pro letošní rok. Startovací čára byla narýsována už na konci loňského roku, kdy byl uveden telefon Xiaomi Mi 11. V jeho případě se ale bavíme jen o prezentaci na čínském trhu. Svůj globální debut má teprve před sebou. Ovšem na vlnu představovaček vlajkových strojů naskakují i další výrobci a mezi nimi nesmí chybět ani ti, kteří se orientují na herní stroje. Proto víme, že bychom se mimo jiné měli dočkat také modelu Black Shark 4.

O herním stroji Black Shark 4 víme například to, že podal velmi slušný výkon v testech Antutu. Dokonce tak dobrý, že získal zatím nejlepší skóre. Ví se také to, že bude podporovat velmi rychlé nabíjení s výkonem 120 W. Kromě toho se také čerstvě objevil v databázi Google Play Console, kde se potvrdily některé z jeho parametrů. Začneme tím, že v databázi figuruje s označením „kaiser“. Dalším, jednoznačně očekávaným parametrem je to, že poběží na systému Android 11.

Přestože je ve výpisu v rámci použitého čipsetu zjevně chyba je samozřejmé, že Black Shark 4 bude pohánět procesor Snapdragon 888. Ten by mělo doplnit 8 GB operační paměti. Ve výpisu sice není uvedena velikost displeje, ale měl by mít rozlišení 2400×1080 pixelů. Poměr stran by měl být 20:9. Informací tedy není mnoho, ale očekáváme, že výrobce nám už brzy podá podrobnější zprávy a snad i nastíní, kdy by mohl být tento herní telefon představen.