Včerejší zpráva o velikášských slibech firmy ZTE ohledně fotografické výbavy chystaného špičkového modelu Axon 30 Pro má dnes zajímavé pokračování. Na čínské sociální síti Weibo se k tomuto tématu objevily hned dva příspěvky s velmi relevantními informacemi. Jeden z nich pak dokonce od oficiálních zástupců ZTE a nejde tak čistě jen o plané spekulace. A podle všeho možná velikášské prohlášení bude podložené reálnými fakty, protože je údajně ve hře využití 200 Mpx foto senzoru z produkce Samsungu.

Konkrétním pachatelem by měl být zatím neoznámený 200 Mpx senzor S5KGND. Oficiální Weibo účet ZTE sice potvrzuje jen procesor Snapdragon 888 pro Axon 30 Pro, ale soustřeďuje se na jeho velmi konkrétní vymoženosti. Přímo cituje schopnost nového ISP čipu Spectra 580 zvládnout až 200 Mpx rozlišení fotoaparátu. Případně nadprůměrné schopnosti zachycení snímků za špatným světelných podmínek až 0.1 lumenu, možnost snímání 4K HDR videa nebo použití 10-bit barevné hloubky. Jako první část indicií solidní.

Tu druhou pak poskytne čínský tipster WHYLAB, který přímo ve spojitosti s Axon 30 Pro zmiňuje 200 Mpx senzor od Samsungu. Ten by podle jeho slov měl mít 1/1.37″, což je o fous méně, než současné 108 Mpx senzory například u Galaxy S21 Ultra. Velikost pixelů je pak 0.64µm a bez zajímavosti není ani hned dvojí výběr pixel binning technologie, 4-v-1 nebo 16-v-1. Výsledné uložené fotografie by tak byly v 50 Mpx nebo 12.5 Mpx rozlišení. Senzor údajně má umět i snímání 16K videa, ale to ještě neumí zpracovat žádný čipset, takže jde jen o hudbu budoucnosti. Tak uvidíme.