Po čínském představení vlajkového telefonu Xiaomi Mi 11 se všichni  fanoušci, kteří nežijí v Říši středu, těší na jeho globální uvedení. A dost možná ještě víc se všichni těší na prezentaci modelu Xiaomi Mi 11 Pro. Ta by mohla údajně proběhnout už po oslavách čínského Nového lunárního roku, což znamená někdy v druhé polovině příštího měsíce.

Máme tedy před sebou ještě poměrně dost času, abychom se o chystaném modelu Xiaomi Mi 11 Pro mohli dozvědět co nejvíce. A je pravda, že informace o něm k nám proudí poměrně svižně. Před pár dny jsme se například mohli zjistit něco málo o hlavním fotoaparátu Mi 11 Pro a dnes se podíváme na jeho baterii. A jako už mnohokráte si zajdeme pro informace na čínské Weibo k tipaři Digital Chat Station.

Podle něj bude telefon Mi 11 Pro osazen duální baterií s celkovou kapacitou zhruba 5000 mAh. Taková kapacita u vlajkového telefonu rozhodně překvapí, protože ve většině případů se setkáváme s kapacitou kolem 4000 mAh. Navíc duální akumulátor umožní i rychlejší nabití telefonu. Co se konkrétní rychlosti nabíjení týče spekuluje se hned o několika možnostech. V úvahu by mohlo připadat 67 W bezdrátové nabíjení a hovoří se i o 120 W kabelovém nabíjení. Podrobnější informace ale čekáme v následujících dnech.