S tím, jak se pomalu blíží datum odhalení nové řady Redmi K40, tak nám také začíná narůstat frekvence zaručených snímků, fotografií a spekulací. Ani nemusíme chodit daleko, protože třeba včera se na webu objevil jeden z údajných zaručených renderů telefonu a našel si cestu i do našeho článku. Podobné snímky se už ale přestaly líbit samotnému šéfovi Redmi, Lu Weibingovi, který dnes kategoricky prohlásil, že všechny prozatím zveřejněné rendery Redmi K40 jsou fake. Takže všichni fandové mohou jen protáhnout obličeje a pokračovat v čekání na něco oficiálního.

Lu Weibing doslova prohlásil, že reálná podoba Redmi K40 je opravdu krásná, takže se mu evidentně publikované fake rendery asi nelíbily. Nutno dodat, že poměrně oprávněně, protože třeba zvýrazněnou hlavní čočku fotoaparátu v zadním modulu nepokládám ani já za zrovna esteticky povedenou. Můžeme tak doufat, že reálný vzhled Redmi K40 na tom bude výrazně lépe a vzít Lu Weibinga za slovo ohledně krásy telefonu. Jedinou oficiální fotkou tak zůstává snímek zachycující dvě verze balení telefonu, který naznačuje pravděpodobnou absenci nabíječky v tom menším.

Jinak je datum představení Redmi K40 podle posledních informací stanoveno na 25. února, i když si dovolím tipovat, že půjde nejdřív opět jen o čínskou variantu. Ale rád bych se samozřejmě pletl. Co se týče výbavy, tak máme potvrzené procesory Snapdragon 888, případně Snapdragon 870 pro slabší verzi, 120 Hz nezakřivený OLED displej nebo zhruba 4000 mAh kapacitu baterie. Cena SD888 varianty má začínat na 2999 juanech (asi 463 dolarů) a půjde tak určitě o velký cenový trhák. A časem třeba i u nás…