Tak už to máme hezky černé na bílém i v případě globální verze Xiaomi Mi 11. Ta bude definitivně představena už 8. února během v poslední době typického online přenosu se vším všudy. Vše odstartuje ve 13:00 našeho středoevropského času a můžeme akci sledovat na všech obvyklých sociálních sítích a kanálech. Takže si pomalu začněte chystat i kladivo na prasátko. Oficiálně sice bylo zatím potvrzeno z globálních trhů jen Španělsko, ale není jediný důvod, aby zbytek Evropy (potažmo světa) tak jednoduše ostrouhal.

Jedinou drobnou vadou na kráse je stále chybějící i jen špetka informace o Mi 11 Pro, případně Mi 11 Lite. Možná si vše Xiaomi schovávají jako velké překvapení na akci samotnou, ale reálnější je spíš verze, že výkonnější varianta ještě dostane vlastní představovačku později. Ale údajně bychom možná mohli dostat od Xiaomi nějakou novou verzi chytrého náramku. Odhady analytiků ohledně ceny nás asi příliš nepotěší, protože se podle nich Mi 11 bude v Evropě prodávat za zhruba 800 euro. Tedy v podstatě identická cenová hladina, jako u nepříliš pozitivně přijatých cen minulé generace Mi 10.

Spolu s globální verzí Xiaomi Mi 11 ale čínský gigant tako odhalí novou verzi své systémové nadstavby, MIUI 12.5. Ta přinese několik velmi příjemných změn a vylepšení, i když je stále založena na Androidu 11. Globální Mi 11 samozřejmě bude mít tento systém už předinstalovaný. Asi nejzajímavější novou funkcí je MIUI+, jakožto možnost spouštět aplikace z telefonu na počítači s Windows včetně multitaskingu a podpory notifikací. Na světě už je i seznam 27 telefonů Xiaomi a Redmi, které by měly být v první vlně aktualizací.