Se zvyšující se rychlostí kabelového nabíjení pomalu roste také rychlost nabíjení bezdrátového. To nejrychlejší bezdrátové nabíjení má momentálně společnost Oppo. Jde o technologii Air VOOC s výkonem 65 W. Tuto rychlost „bezdrátu“ by ovšem mohla brzy trumfnout společnost Xiaomi, která údajně připravuje dva telefony s podporou bezdrátového nabíjení s výkonem 67 W.

Na důkaz toho, že Xiaomi takové telefony chystá narazili pánové z XDA Developers. Ti, jak bývá jejich dobrým zvykem, opět provedli rozborku kódu, tentokrát nejnovější beta verze MIUI 12.5. Tam objevili řetězec „keyguard_wireless_strong_charge_67w“, který obsahuje dvě položky „star“ a „mars“. Jde o interní označení dvou modelů telefonů, které spolu souvisí. Mohlo by tedy jít o dvě verze jednoho zařízení. Kromě toho je prý zřejmé, že telefon s označením „star“ bude osazen vlajkovým procesorem Snapdragon 888.

Který z telefonů Xiaomi by tedy mohl dostat podporu 67 W bezdrátového nabíjení jako první? Je docela možné, že to bude model Mi 11 Pro. Ovšem podle nám dobře známého čínského tipaře Digital Chat Station by takto rychlé bezdrátové nabíjení měla mít vyšší verze než Mi 11 Pro. Je proto možné, že Xiaomi připravuje i verzi Mi 11 Ultra nebo Pro Plus. Ať už to ale dopadne jakkoli, mohli bychom pravdu zjistit už 12. února/februára. Na tento termín je údajně naplánováno představení modelu Mi 11 Pro.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.