Těsně před koncem loňského roku společnost Samsung hlásila, že pro rok 2021 připravuje kromě vlajkových telefonů i hromadu levnějších modelů. A protože tou nejlevnější řadou v portfoliu Samsungu je série Galaxy A, je zřejmé, že právě tyto modely budou představeny mezi prvními. Výrobce kromě dalších levných telefonů pracuje i na Samsung Galaxy A72, který nyní dostal certifikaci FCC.

Hitem mezi levnými Samsung telefony loňského roku se staly modely Galaxy A51 a Galaxy A71, které byly představeny na jaře. A právě na Galaxy A71 by měl nyní navázat Samsung Galaxy A72. Očekává se, že podobně jako jeho předchůdce, bude vydán ve dvou verzích, a to s podporou 4G sítí a 5G sítí. Certifikaci FCC nyní dostala verze s 4G.

Jak bývá zvykem, ani v tomto případě ze síťového certifikačního výpisu nezjistíme nějaké zásadní informace o parametrech. Přesto shrneme aspoň to, co je potvrzeno. Tím je kódové označení modelu SM-A725M. Dále pak je to podpora sítí LTE, dvoupásmová Wi-Fi, NFC a rychlé nabíjení. To má u Galaxy A72 výkon 25 W. Nabíječka by údajně měla být součástí balení. Další specifikace by podle tipařů měly být následující. AMOLED displej by měl mít úhlopříčku 6,7 palce a rozlišení FullHD+. Snímač otisků bude pod obrazovkou. Telefon by měl pohánět Snapdragon 720G spárovaný s až 8 GB RAM. Operačním systémem bude Android 11. Hlavní fotoaparát by měl dostat 64 MPix, 12 Mpix a dvakrát 5 MPix snímače. Neměl by chybět ani 3,5 mm audio jack. Odhadovaná cena verze 4G je zhruba 449 euro až 509 euro.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.