O tom, že řady netrpělivě očekávaných telefonů Redmi K40 dorazí v únoru, si pomalu cvrlikali vrabci na střechách. Ale konkrétní datum představení K40 jsme od zatvrzelých zástupců značky neslyšeli, takže se dalo jen hádat. Tedy až do dnešního dne, protože už konečně máme v ruce něco konkrétního. Na sociálních sítích se totiž mihnul příspěvek z oficiálních zdrojů s datem 25. února, takže fanoušci už před sebou mají jen zhruba měsíc čekání. A to už se asi dá vydržet, protože zatím veškeré sliby předpoklady jsou ve spojitosti s novou řadou Redmi velmi nadějné.

Fanoušky určitě také potěší i aktuálně poslední zveřejněný render vzhledu telefonu. Ten by teoreticky měl být už finální a i když nejde o oficiální zdroj, tak je vše z poměrně velmi důvěryhodných zdrojů. Redmi K40 tak s minulou generací nebude mít mnoho společného a vydává se vlastní cestou. „Průstřel“ pro selfie kamerku je situován uprostřed a s průměrem 2.8 mm půjde o jeden z nejmenších na trhu. Zadnímu panelu pak dominuje modul zadního fotoaparátu s LED bleskem napravo od něj. Senzory jsou uspořádány do tvaru kosočtverce jsou designově velmi výrazné.

Spekulace o výbavě se prozatím také poměrně ustálily a většina analytiků očekává pro začátek dvojici představených modelů. Oba by ale měly dostat do vínku nezakřivený AMOLED panel od Samsungu se 120 Hz obnovovací frekvencí. Hlavním rozdílem tak asi bude použitý procesor, kdy nižší verze dostane Snapdragon 870 a vyšší pak Snapdragon 888. Stejně tak se počítá se 100 Mpx hlavním fotoaparátem nebo minimálně 4000 mAh kapacitou baterie. Potvrzena je i cena, která by měla startovat na velmi příjemných 2999 juanech, tedy v přepočtu asi 434 dolarech. Také se těšíte ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.