Před několika lety byla společnost ZTE v podobné situaci jako je nyní Huawei. I je postihly americké sankce a tvrdé restrikce. ZTE se ale nakonec podařilo za cenu interních restrukturalizací a určitých vnitřních opatření americké embargo ustát. Proto nyní mohou celkem bez omezení pokračovat v produkci svých telefonů. Zaměřili se na inovativní technologie a také na rozšíření produkce přístrojů s podporou 5G. Nově představeným telefonem s 5G je model ZTE Blade X1.

Hlavní parametry

Telefon ZTE Blade X1 bude momentálně exkluzivně nabízen na americkém trhu u operátora Visible. Jeho cena je relativně nízká, a to 384 dolarů a nebo 16 dolarů  v měsíčních splátkách na dva roky. Ovšem pravda je ta, že na trhu najdeme i levnější telefony s 5G. Parametry přístroje této ceně celkem odpovídají. IPS LCD displej má úhlopříčku 6,5 palce a rozlišení 2340×1080 pixelů. V levém horním rohu obrazovky je „díra“ pro přední 16 MPix kameru. Obnovovací frekvence je standardních 60 Hz a poměr stran je 19,5:9.

Protože telefon patří mezi levnější kusy s podporou 5G síti, použil výrobce procesor Snapdragon 765G. Spároval jej s 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. To lze dále rozšířit až na 2 TB. Kromě 5G sítí podporuje telefon i 4G LTE, VoLTE, 3G, dvoupásmovou Wi-Fi, Bluetooth 5.0, GPS, USB-C, 3,5 mm audio jack a NFC. Snímač otisků je uložen na zadním panelu.

Baterie má kapacitu 4000 mAh a operačním systémem je Android 10. Hlavní fotoaparát je uložen ve čtvercovém modulu se čtyřmi snímači. Jejich jednotlivá rozlišení jsou 48 MPix, 8 MPix a dvakrát 2 Mpix. Najdeme zde širokoúhlý objektiv, makro objektiv a objektiv pro hloubku ostrosti.