Nová řada Xiaomi Mi 11 se na domovském čínském trhu prodává jako housky na krámě a firm a se nedávno pochlubila prodejem prvního milionu kusů jen za 21 dní. A to je samozřejmě uměle sražené dostupností, protože poptávka vysoce převyšuje nabídku. To vše jen zvedá hlad globálních fanoušků, kteří by se konečně měli dočkat globální verze někdy v průběhu února. Spolu s ní ale také dorazí Xiaomi Mi 11 Pro, které bude mít ještě vyšší ambice zejména v oblasti mobilní fotografie. Možná úplně ty nejvyšší, alespoň tedy ve výsledcích žebříčku benchmarku Antutu.

K tomu samozřejmě bude potřebovat i pořádnou sestavu fotoaparátů a nové snímky údajného vzhledu telefonu to jen potvrzují. Zadní modul totiž bude poměrně masivní a po designové stránce se bude dost lišit od vzhledu základní verze. V obdélníkovém modulu jsou vidět tři klasické senzory, LED blesk a úplně napravo jeden periskopický senzor. Nápis „120x“ je také sám o sobě dost vypovídající, takže máme hezky černé na bílém, že telefon bude mít až 120x zoom. Aktuální design je o něco jiný než jsme pro Mi 11 Pro měli možnost vidět nedávno, ale třeba se do toho ještě nevědomky míchá Mi 11 Pro Extreme Edition.

Původní design Mi 11 Pro

Co se týče výbavy, tak se pro Mi 11 spekuluje o 6.81-palcovém zakřiveném AMOLED displeji s 2K rozlišením (3200 x 1440 pixelů), 120 Hz obnovovací frekvenci a DCI-P3 gamutu. Kromě toho samozřejmě ještě procesor Snapdragon 888, až 16 GB LPDDR5 RAM a dostatek UFS 3.1 vnitřní paměti. Hlavní senzor fotoaparátu by měl být speciálně upravený 50 Mpx kousek, na kterém si Xiaomi dávají záležet. Telefon by měl umět i 120W klasické nabíjení zhruba 4000 mAh baterie , spolu s minimálně 55W bezdrátovým. Tak teď už jen ne zcela přestřelená cena a máme hit na světě. A třeba někdy i u nás.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.