Řada Galaxy XCover je jasným důkazem toho, že ani společnost Samsung se nebojí zbrousit do segmentu odolných telefonů. Na svém kontě jich už má v rámci této série několik a připravuje další. O modelu Samsung Galaxy XCover 5 se už od loňského listopadu mluví jako o robustním telefonu nové generace, ale žádné další podrobnosti se o tomto stroji na síti dosud neobjevily.

Tedy až dosud, kdy se odolný Samsung Galaxy XCover 5 objevil v databázi Geekbench. K lehké změně vzhledem k původním informacím přece jen došlo. Původní info totiž operovalo s tím, že telefon má kódové označení SM-G501B. Ve výpisu Geekbench ale Galaxy XCover 5 figuruje pod označením SM-G525F. Z výpisu dále plyne, že nebude podporovat 5G sítě, jak se původně čekalo, ale bude vybaven „jen“ podporou 4G.

V rámci parametrů Geekbench potvrdil, že chystaný Galaxy XCover 5 bude osazen procesorem Exynos 850. V testech jej doplnily 4 GB operační paměti a operační systém Android 11. A jak dopadly výsledky testování? V Single-core testu nasbíral telefon 182 body a ve více jádrovém testu pak 1148 bodů. Další informace o parametrech přístroje jsou zatím v utajení, stejně jako jeho termín představení. Ale vzhledem k tomu, že odolňák už prošel benchmarkovými testy předpokládáme, že na další zvěsti nebudeme muset dlouho čekat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.