Herní telefony se už staly nedílnou součástí trhu. Výrobci se je snaží s každou novou generací vylepšovat a nabízet tak uživatelům stále lepší herní zážitek. Jejich hlavní producenti se navíc v rámci určité exkluzivity snaží uzavírat partnerství se společnostmi, které by mohly pomoci zvýšit zájem potenciálních kupců. Prim v tomto směru hraje společnost Tencent Games. S ní spolupracoval například Black Shark na řadě Black Shark 3. Nyní spolupráci se společností Tencent uzavřela i značka Red Magic. Díky ní bude mít i herní telefon Red Magic 6 svou Tencent edici.

Toto strategické partnerství bylo zpečetěno včera. Do budoucna by mělo zajistit optimalizace šité přímo na míru herním telefonům Red Magic. S vynikajícím herním zážitkem bychom se tak měli setkat už u modelu Red Magic 6, který bude prvním plodem této spolupráce. S jeho představením se počítá už v tomto čtvrtletí. Telefon bude ovšem nejdříve uveden na čínském trhu.

Red Magic 6 v edici Tencent bude vydán společně se standardní herní verzí a jeho součástí by měl být herní akcelerační motor SolarCore společnosti Tencent. Mělo by údajně jít o systém, který vyrovnává procesor, RAM a síťové připojení tak, aby se zrychlil čas načítání a byla udržena konzistentní snímková frekvence a rozlišení. Mělo by tak dojít k optimálnímu nastavení herního prostředí. To vše ale funguje jen u her, které SolarCore podporují. Což by zas až tak velký problém být neměl, protože Tencent má takových herních titulů na svém kontě víc než dost. Navíc obě společnost v rámci partnerství budou pracovat na vývoji nových herních technologií ať už v oblasti software nebo hardware.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.