Návrat znovuzrozené finské legendy Nokia na mobilní výsluní se pořád jaksi nekoná a její šéfové si lámou hlavu, kde je zakopaný pes. Odpověď překvapivě není nijak složitá a zvládl by ji zodpovědět asi i bezdomovec z vedlejší ulice po deseti pivech. Jádrem pudla jsou totiž zcela nerealistické ceny jejich modelů, ke kterým se ještě jako bonus přidávají průtahy s vydáváním telefonů a technologická zaostalost. Dnes tu máme další přímo ukázkový příklad až směšné nereálnosti cenové politiky značky Nokia s odhalenou plánovanou cenou modelu Nokia 1.4.

Nokia 1.4 je samozřejmě plánována jako model pro ty zcela nenáročné, kteří hledají absolutní low-end se vším všudy. K tomu se přímo hodí ořezaný systém Android Go, protože není tak náročný na hardware. A telefon mu opravdu moc k práci neposkytne, protože bude mít neznámý 1.3 GHz quad-core procesor (určitě velmi vousatý Mediatek), 1 GB RAM a 16 GB vnitřní paměti. Vítejte v minulosti… K tomu nádavkem 6.51-palcový LCD displej s HD+ rozlišením, 4000 mAh baterii, 8 Mpx + 2 Mpx zadní fotoaparát nebo 5 Mpx selfie kamerku. Případně dokonce čtečku otisků prstů.

Na super levných low-end telefonech samozřejmě není vůbec nic špatného a extrémně základní vybavení vyváží právě cenou. To ale bohužel není případ modelu Nokia 1.4. Podle dostupných informací by se měl na trh dostat v únoru s cenovkou kolem 114 dolarů. Tedy krásných zhruba 2500 korun za telefon s 1GB+16GB v roce 2021… To je opravdu masivní úlet a asi neexistuje jediný reálný důvod k tomu něco podobného doporučit. Na trhu jsou totiž levnější a mnohem lépe vybavené kousky. Proč, že se to vlastně značce Nokia nedaří ?