Společnost Meizu patřila svého času mezi přední výrobce chytrých telefonů. Ovšem s globálním rozšířením značek Xiaomi, Oppo a nebo Huawei začala poměrně rychle ztrácet na popularitě. Loni sice svým způsobem zazářila jejich řada Meizu 17, ale následně společnost oznámila, že se chce více věnovat produkci hodinek a dalších nositelností. Letos bychom se sice měli dočkat telefonu Meizu 18, ale zřejmě ještě před ním budou představeny hodinky Meizu Watch.

O hodinkách Meizu Watch se mluví už více než půl roku a zhruba před dvěma měsíci se dokonce spekulovalo o tom, že tento zbrusu nový chronometr spatří světlo světa už brzy. Dosud se tak nestalo, ale informace o Meizu hodinkách neutichly. A opět se řeší jejich brzké představení. Je to zřejmě dáno i tím, že hodinky dostaly čínskou certifikaci 3C. Z výpisu se jako obvykle o celkových parametrech moc nedozvíme, ale něco málo můžeme už teď prozradit.

Meizu Watch budou mít podle certifikačního výpisu podporu LTE. To by tedy mohlo znamenat, že buď budou mít slot na SIM kartu a nebo eSIM. Výpis dále ukazuje, že hodinky s modelovým označením M007W budou podporovat 7,5 W (5 V/1,5 A) nabíjení. Co se dalších parametrů týče, budeme se muset zatím spolehnout na odhady tipařů. Podle nich hodinky poběží na systému Flyme for Watch, což by měla být speciální verze Flyme OS pro chytré nositelnosti. Očekává se také AMOLED displej, monitoring tepové frekvence a senzor SpO2 pro sledování okysličení krve. Nemělo by chybět ani několik sportovních režimů. Hodinky budou představeny primárně na čínském trhu, zda se následně dostanou i na trhy globální není známo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.