Čínský gigant Huawei stále odolává velkému tlaku v obchodní válce, i když americké embargo výrazně omezilo jeho velkolepé plány. Zejména ztráta přístupu k výrobním linkám TSMC je pro firmu fatální, protože momentálně nemají kde vyrábět své pokročilé procesory Kirin 9000. Těch před nástupem embarga stačili „nasyslit“ do zásoby jen zhruba 9 milionů kusů a spousta analytiků tak předpokládala, že jim brzy dojdou. To ale naštěstí ještě stále není aktuální a podle posledních zpráv by jim měly procesory Kirin 9000 vystačit i na chystanou řadu špičkových Huawei P50.

Informace pochází od „leakstera“ Digital Chat Station, takže je možné je brát v podstatě za bernou minci. Podle jeho slov by Kiriny 9000 měl využívat kromě Huawei P50 i Huawei Mate X2, tablet Huawei MatePad Pro 2 a také poslední verze řady Mate 40. Tou by měl být model Huawei Mate 40E, který také dostane například jiný senzor hlavního fotoaparátu. Pravděpodobně dochází skladové zásoby i v této oblasti a tak upravený 50 Mpx Sony IMX700 nahradí nejmenovaný 64 Mpx kousek. A uvidíme, jak si povede i řada P50.

Jinak ale informace o Huawei P50 vypadají velmi nadějně. Základní verze by údajně měla mít 90 Hz displej a Pro varianta pak hned 120 Hz. Nepotvrdily se ani spekulace o konci spolupráce s Leica a fotoaparáty by tak opět měly nést jejich punc. Hovoří se také hned o čtveřici surround reproduktorů nebo 66W klasickému nabíjení nebo 50W bezdrátovému nabíjení. Opatrně se šušká i o plánovaném 135W nabíjení, ale to má ještě před sebou nějaké to testování. Každopádně ještě Huawei nic nevzdává a rozhodně prý neplánuje prodat svou mobilní divizi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.