Překlady slovních hříček jsou někdy ošemetné a často bohužel nevyzní. To je přesně případ i nadpisu tohoto článku, protože v angličtině je mu možné dát zcela jiný šmrnc. Jeden ze zakladatelů OnePlus, Carl Pei totiž dnes světu představil jedno velké Nic. Tedy konkrétně svoji novou startup firmu Nothing, což je opět název, který rozhodně zaujme. A protože se Carlovi podařil v minulosti s OnePlus velký zásad do černého, tak jsou fanoušci i v tom případě velmi zvědavi na jeho nové dítko.

Bohužel jsme toho moc konkrétního o firmě, či značce Nothing nedozvěděli. Mladý vizionář (je mu stále jen 31 let) totiž vše uvedl jen vzletnými slovy i plánech na boření technologických bariér mezi lidmi a technologiemi, případně o zářné digitální budoucnosti. Z toho se opravdu moc vykoumat nedá. Vše co víme, že společnost bude sídlit v Londýně a jejich produkty budou k dispozici standardními cestami normálním smrtelníkům, takže nepůjde o poskytování služeb dalším firmám. Dá se tak tipovat v podstatě cokoliv z kategorie chytrých zařízení.

V rozhovoru pro The Verge pak Carl Pei potvrdil, že značka plánuje většinu zisku z prodeje hardwaru, takže nepůjde ani o žádnou softwarovou službu. Analytici spekulují, že by teoreticky prvním produktem mohla být sluchátka, ale to jsou opravdu vše jen dohady. Minimálně je ale značka ostentativně nezávislá bez jakékoli mateřské firmy a má k dispozici i vlastní R&D (tedy výzkumné a vývojové) oddělení. Z toho se dá také usuzovat, že jen nebudou přeznačovat produkty jiných značek pro rozdílné trhy. No, jsme na to „Nic“ zvědavi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.